18
gru

Twoje biuro projektowe

Każda aranżacja nowego obiektu lub domu jednorodzinnego już na etapie planowania wymaga konsultacji ze specjalistą w tej dziedzinie, jakim jest biuro projektowe. Bez względu na to, czy jest to projekt indywidualny, czy biznesowy niezbędna będzie adaptacja gotowego projektu lub przygotowanego na zamówienie do naszych oczekiwań i potrzeb. Musi on również spełniać wszelkie przepisy dotyczące wymogów architektonicznych i planistycznych. Dobre biuro architektoniczne to takie, z którym współpraca od początku do końca będzie przebiegała bezproblemowo, sprawnie i bez dodatkowych kosztów. Jednakże rynek jest przesycony tego typu wykonawcami, przez co musimy spędzić długie godziny na znalezienie najlepszego wykonawcy. Jakie powinno być dobre biuro projektowe?

Twoje biuro projektowe – postaw na doświadczenie

Przy wyborze Twojego biura architektonicznego przede wszystkim powinieneś szukać wysoce wyspecjalizowanych i doświadczonych architektów. Pamiętaj, że bez względu na to, czy jest to projekt indywidualny, czy biznesowy każdy teren, na którym ma powstać nowy budynek, będzie wymagał odmiennych rozwiązań związanych z ukształtowaniem terenu oraz klimatem i tradycją regionu. Dlatego też wybieraj specjalistów, którzy doskonale znają prawo budowlane, którzy będą mogli wesprzeć Cię dobrą radą lub odradzić pewne rozwiązania. Sprawdź,  jak długo biuro projektowe funkcjonuje na rynku, jakimi certyfikatami mogą pochwalić się jego pracownicy oraz jakie opinie krążą o nich w internie.

Twoje biuro projektowe – wysoka jakość w dobrej cenie

Jeśli już znalazłeś biuro architektoniczne, mogące poszczycić się dużym doświadczeniem, nie kieruj się wyłącznie niską ceną przy jego wyborze. Pamiętaj, że usługi naprawdę świetnych ekspertów kosztują, ale koszty te są jednoznaczne z najwyższą jakością tych usług. Często wybór najtańszej oferty przy jednorazowej inwestycji, okazuje się błędem. Nie dajmy się nabrać na obietnice świetnej realizacji projektu  indywidualnego czy biznesowego w podejrzanie niskiej cenie. Wiedza doświadczonych architektów kosztuje, ale płacąc więcej za ich usługi, będziemy mieć pewność, że budynek spełni nasze oczekiwania.

Twoje biuro projektowe – gwarancja realizacji terminów

Biuro projektowe, które dotrzymuje uzgodnionych terminów, warte jest każdej ceny. Już na pierwszym spotkaniu z architektami dopytaj o realne terminy, w których możesz spodziewać się realizacji budowy od etapu planowania, poprzez uzyskanie pozwoleń na budowę, aż po oddanie budynku pod klucz. Oczywiście na projekt indywidualny będziemy musieli poczekać dłużej niż na projekt gotowy. Jednak chodzi tu przede wszystkim o to, aby biuro architektoniczne było z Tobą uczciwe i przedstawiło realne terminy wykonania z zachowaniem wszelkich wymogów dotyczących realizacji. Na dobry projekt warto poczekać dłużej, zadbajmy jednak o to, aby biuro dało nam gwarancję realizacji w wyznaczonym przez nie terminie.

Twoje biuro projektowe – zwróć uwagę na komunikację

Dobra komunikacja pomiędzy Tobą a biurem architektonicznym to absolutna konieczność. Żyjemy w czasach, w których usługi IT pozwalają nam porozumiewać się szybko z niemal każdego miejsca na ziemi. Już podczas pierwszego kontaktu zwróć uwagę, w jakim czasie biuro odpisuje na maile lub oddzwania do Ciebie. Także podczas spotkania biurze zauważ, czy architekt stara się wytłumaczyć Ci założenia projektu w sposób jasny i zrozumiały, czy słucha tego, co masz do powiedzenia oraz czy udziela Ci wskazówek lub uzasadnia, dlaczego warto zrezygnować z jednych rozwiązań na rzecz drugich. Będzie to oznaczało,  że wybrane przez Ciebie biuro projektowe jest ekspertem, który nie tylko posiada doświadczenie i ceni swoje usługi, ale jest otwarty na sugestie klienta tak, aby w pełni wyjść naprzeciw Twoim potrzebom.