05
gru

Projekt aranżacji wnętrza online

Wiele osób, podejmując decyzję o przeprowadzeniu generalnego remontu mieszkania lub domu, boryka się z problemem, jak je właściwie urządzić. Jaka kolorystyka będzie odpowiednia, bądź jak zaplanować przestrzeń, aby była najbardziej funkcjonalna. Niewielu ma wyobraźnię przestrzenną i wykazuje się niezwykłą kreatywnością, aby zaplanować każdy detal. Dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalnego projektanta wnętrz, który zajmuje się aranżacją wnętrz na co dzień. Stworzy on projekt aranżacji wnętrza, który będziesz mógł samodzielnie zrealizować.

Zalety współpracy zdalnej z projektantem

Decydując się na współpracę z doświadczonym projektantem wnętrz, masz pewność, że wnętrza będą profesjonalnie zaprojektowane, a także w pełni odpowiadały Twoim oczekiwaniom. Nie będziesz musiał się martwić o odpowiedni dobór mebli do kolorystyki wnętrza, a także o najbardziej funkcjonalne ich rozmieszczenie. Nie będziesz zmuszony również do ciągłego szukania artykułów w sklepach budowlanych oraz wybierania mebli, gdyż te kwestie załatwi za ciebie projektant wnętrz, tworząc gotową listę.

Kontakt z projektantem możesz nawiązać online, bądź telefonicznie, dzięki czemu współpraca odbywać się będzie zdalnie. Nie masz zatem konieczności wychodzenia z domu, umawiania się na konkretny termin, gdyż wszystko możesz załatwić mailem, bądź telefonicznie. Tym samym zaoszczędzisz dużo czasu, a dodatkowo masz możliwość kontaktu z projektantem w dowolnym czasie, również w godzinach wieczornych, co nie koliduje z Twoją pracą i innymi obowiązkami. Ponadto masz więcej czasu na przemyślenie szczegółów dotyczących projektu, niż w przypadku krótkiego spotkania z projektantem. Poprzez stałą komunikację z Tobą projektant jest w stanie dopracować każdy detal. Natomiast Ty masz możliwość wprowadzania poprawek, w zależności od Twoich preferencji. Jest to o wiele bardziej dogodna współpraca, niż ciągłe planowanie spotkań w celu omówienia szczegółów projektu.

Współpraca z projektantem na odległość wiąże się również z mniejszymi kosztami projektu. Nie ponosisz w ten sposób kosztów związanych ze spotkaniami z projektantem. Ponadto, decydując się na projekt do samodzielnej realizacji, redukujesz koszty związane z późniejszym nadzorem projektanta nad projektem.

Współpraca z projektantem wnętrz

Współpraca zdalna z projektantem odbywa się od przedstawienia podstawowych informacji, czego projekt będzie dotyczył. Warto więc sprecyzować czy potrzebujesz projektu wnętrz całego mieszkania lub domu, czy konkretnego pomieszczenia np. kuchni, łazienki, salonu, bądź pokoju dla dziecka. Warto również ustalić termin zakończenia projektu, jeśli zależy Ci na jak najszybszym przeprowadzeniu remontu. Istotny jest również budżet, jaki zamierzasz przeznaczyć na wystrój wnętrz, co w dużym stopniu nakreśli projektantowi zakres pracy. To do Ciebie należeć będzie dostarczenie wszystkich informacji, o które prosi projektant.

W kolejnym etapie współpracy projektant przedstawi Ci wstępne koncepcje projektu, najczęściej są one prezentowane w formie wizualizacji 3D. Dzięki niej będziesz mieć poglądowy obraz swojego przyszłego wnętrza. Następnie będziesz mieć możliwość omówienia projektu i wprowadzenia ewentualnych zmian dotyczących kolorystyki, materiałów, bądź wyboru mebli.

Po uzgodnieniu wszystkich detali projektant opracuje kompletną dokumentację projektową, składającą się z rysunków technicznych, rzutów, projektów mebli, wyliczeń ilościowych, zestawień materiałów i wyposażenia. Do dokumentacji projektowej, projektant przygotuje również szczegółowy kosztorys. Z gotową dokumentacją możesz przystąpić do realizacji projektu.