projekt domu na Mazurach
15
mar

Szybka metamorfoza salonu

Zmieniające się trendy wnętrzarskie, które mamy okazje obserwować na wystawach sklepów z dekoracjami wnętrz, w kolorowych magazynach oraz aranżacjach przestrzeni komercyjnych napawają zazdrością? Twój salon prosi o zmiany, a Ty nie masz czasu na gruntowny remont? Nic straconego. Wystarczy wolny weekend i dokładny plan działania, stworzony i przygotowany w tygodniu, w ramach relaksu po pracy. Czy planowanie zmian we wnętrzu nie jest przyjemne? Jeżeli nie masz talentu do aranżowania przestrzeni, a chcesz, by Twój salon zachwycał po szybkiej metamorfozie, skorzystaj z usług profesjonalisty. Projektant wnętrz powinien rzucić okiem na obecną aranżację, aby ocenić, co najłatwiej i najszybciej można zmienić, aby efekt metamorfozy okazał się wyjątkowy.

Zmiana aktualnego wystroju – kilka niezbędników

Aby szybko zmienić charakter wnętrza, można zmienić oświetlenie oraz przesłony okienne. Wersja minimum obowiązkowo uwzględnia również zmianę pozostałych tekstyliów, zdobiących salon. Ozdobne poduszki, narzutę, dekoracyjne pudełka warto dobrać w modnym odcieniu, podkreślającym styl pomieszczenia. Jeżeli znajdziemy dłuższą chwilę, warto na jednej ze ścian salonu położyć modną tapetę, która zupełnie odmieni wnętrze. Najlepszą bazą do szybkiej metamorfozy wnętrza jest salon, utrzymany w neutralnych barwach: białe ściany, jasna podłoga, szara lub beżowa sofa. Do takiego miejsca wystarczy wpleść kolor, który podkreśli aktualne trendy lub nawiąże do pory roku. Ozdobienie salonu zielenią sprawdzi się wiosną, zwłaszcza jeśli do tekstyliów dołączymy prawdziwe rośliny.

Czy salon do remontu można szybko zmodernizować?

Gdy na ścianach znajdują się przestarzałe tapety, na suficie kasetony, a wnętrze wypełnione jest meblami z minionej epoki, najlepszym sposobem będzie gruntowny remont, albo… pomoc architekta wnętrz. Profesjonalizm i doświadczenie pozwolą wybrnąć z najtrudniejszych sytuacji.

Co sądzisz o rozwiązaniu tymczasowym, które sprawdzi się do czasu większego remontu? Stare tapety zastąpione zostaną białymi, z ciekawą strukturą, która jednocześnie zamaskuje niedoskonałości. Przestarzały klosz lampy sufitowej zmieniony zostanie na nowoczesne oświetlenie z metalowym, miedzianym lub drewnianym akcentem, dodając oświetlenie dodatkowe, w postaci lampy stojącej… Firanki ustąpią miejsca nowoczesnym, jasnym roletom, a meble zostaną ograniczone do minimum, jeżeli jest to możliwe, z wymianą frontów szafek oraz dokupieniem modnych akcentów w postaci szafki RTV, oraz stolika kawowego. Co z podłogą? Najszybciej będzie zastosować wykładzinę dywanową, która w nowoczesnym wydaniu zapewni modny efekt, praktyczne użytkowanie oraz wyjątkową miękkość pod stopami na co dzień. Nowy wystrój salonu na wiosnę? To możliwe, nie zwlekaj, aby zdążyć przed Świętami Wielkanocnymi, Twoi goście będą zaskoczeni zmianami, które zaskoczą pozytywnie i zachęcą do zmian we własnym wnętrzu. Metamorfoza najtrudniejszych wnętrz również jest możliwa. Zacznij działać.