rzut
06
kw.

Wykończenie domu pod nadzorem fachowca

Ważna decyzja zapadła. Zdecydowaliście się na zakup domu! Gratulacje, od tej chwili wszystko, co powstanie w jego wnętrzu i na zewnątrz będzie zależało tylko i wyłącznie od Waszej, przemyślanej decyzji. Z jednej strony jesteście dumni i szczęśliwi z tego faktu, a z drugiej czujecie niepewność i stres, czy podołacie zadaniom? Na wszystko są sposoby, a jak je zastosować, dowiecie się z porad, zamieszczonych w tym artykule. Wykończenie domu nie jest zadaniem niewykonalnym, jeżeli jednak pragniecie zamieszkać w domu, w którym poczujecie się komfortowo, warto zwrócić uwagę na kilka, istotnych elementów.

Jak zaplanować proces wykańczania domu?

Kluczem do sukcesu jest plan. Budowa i wykończenie budynku mieszkalnego wiąże się z szeregiem koniecznych prac i formalności. Aby wykończenie domu przebiegało sprawnie, warto zaplanować prace z odpowiednim wyprzedzeniem, a czas, pojawiający się pomiędzy nimi wykorzystać na załatwienie formalności oraz czynności, które można wykonać samodzielnie. Dom w stanie surowym zamkniętym nie jest już bezpośrednio narażony na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, jednak warto jak najszybciej uszczelnić go oraz zamknąć etapy prac, związanych z instalacjami. Po pierwsze powinna powstać instalacja elektryczna (wraz z elementami zewnętrznymi), hydrauliczna oraz ogrzewanie. Konieczne będzie podłączenie do budynku wody oraz prądu lub/i gazu. Budynek należy ocieplić z zewnątrz oraz jeżeli jest poddasze, również w jego obrębie. Jeśli nie ma schodów, warto zaplanować je już na tym etapie. To czas na przemyślenie rozkładu elementów instalacji pod kątem umiejscowienia wyposażenia. Jeśli szykują się zmiany, najlepiej przeprowadzić je teraz.

Zaczynamy urządzanie domu!

Proces wykończenia, który jest już na etapie stanu deweloperskiego wymaga szczegółowego rozplanowania elementów poszczególnych pomieszczeń oraz koncepcji stylistycznej domu. Jeżeli zależy Wam na doskonale skomponowanych, funkcjonalnych i modnych wnętrzach, warto skorzystać z oferty fachowca. Profesjonalista nie narzuci swojej koncepcji, zresztą można porównać kilka ofert fachowców. Dzięki pomocy profesjonalisty, dom stanie się wygodną oazą spokoju, a jednocześnie zachwyci stylem jak z katalogu wnętrzarskiego. Profesjonalista wsłucha się w Wasze oczekiwania, preferowane rodzaje materiałów, połączy je z ulubionymi barwami, tworząc dom wygodny i gustowny.

Dlaczego warto skorzystać z usług architekta wnętrz? Samemu można inspirować się trendami, przedstawianymi w licznych źródłach wnętrzarskich, jednak profesjonalista potrafi te trendy skomponować z charakterem domu oraz jego otoczeniem. Czy sielski klimat rustykalnych wnętrz będzie prezentował się dobrze w centrum dużego miasta, z niewielkim domu szeregowym o nowoczesnej bryle? Jeżeli koniecznie zależy Wam na kontrastowych zestawieniach, dla profesjonalisty będzie to wyzwanie, które spoi w całość z uwzględnieniem nieprzekraczalnych zasad. Aby wnętrza prezentowały się dobrze, muszą odpowiadać podstawowym zasadom designu, które projektant wnętrz zastosuje bezbłędnie. Muszą też wpasować się w styl okolicy. Zaufajcie mu i nie traćcie czasu na błędy.