13
sty

Remont mieszkania – proste sposoby na wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni

Każdy z nas pragnie, aby jego wnętrza poza modnym oraz stylowym designem były także funkcjonale. Dotyczy to w szczególności małych mieszkań, w których odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni często nie jest sprawą prostą i może nastręczyć wielu problemów.

Dom to miejsce, w którym czujemy się bezpieczni. Jest naszą oazą do której wracamy po ciężkim dniu pracy, aby odpocząć. Nic więc dziwnego, że każdy z nas chce czuć się w nim swobodnie i komfortowo. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia aranżacja wnętrza, która nie tylko nada klimat naszemu mieszkaniu, ale także zapewni odpowiednią przestrzeń życiową.  Jeśli planujesz remont i nie do końca wiesz, jak w sprytny sposób zaoszczędzić trochę cennej przestrzeni, koniecznie zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

Remont mieszkania. Jak zyskać więcej miejsca?

Przesuwane drzwi

W zagospodarowaniu dodatkowej przestrzeni pomocne mogą okazać się przesuwane drzwi, które spotkać można w coraz to większej ilości mieszkań. Być może mało kto zastanawiałby się nad tym rozwiązaniem, jednak wbrew pozorom otwierane drzwi często zabierają naprawdę sporo miejsca.

Przechowywanie pod łóżkiem

Jeśli łóżko ma wysokie nogi można umieścić pod nim specjalne kosze oraz pojemniki do przechowywania. Oczywiście na rynku dostępne są modele ze wmontowanymi już szufladami przeznaczonymi do przechowywania pościeli, ręczników czy ubrań.

Szafki w łazience oraz kuchni

Warto zwrócić uwagę na to, że im więcej przedmiotów znajduje się na kuchennych czy łazienkowych blatach tym po pierwsze zmniejsza się swobodna przestrzeń użytkowa, a ponadto tworzą one wrażenie panującego wewnątrz nieporządku. Pomocne w tych przypadkach będą liczne szafki, które pozwolą pomieścić zarówno rzeczy używane każdego dnia, jak i te, które na co dzień nie są nam niezbędne.

Praktycznym rozwiązaniem do łazienki jest lustro z otwieraną szafką i półkami, szafki narożne oraz organizery na kosmetyki, które można umieścić na blatach.

W kuchni natomiast bardzo dobrze sprawdzą się pionowe szafki wysokością sięgające nawet sufitu, które okażą się doskonałym miejscem na duże garnki oraz sprzęty kuchenne. Co więcej, pomocne w utrzymaniu porządku będą specjalne kuchenne organizery umieszczane w szufladach. 

Rozkładane meble do salonu

Salon jest miejscem odpoczynku oraz spędzania czas z rodziną i bliskim. Powinien on być zatem pomieszczeniem przytulnym oraz nastrojowym, ale także urządzonym z głową!

Aby zyskać nieco więcej przestrzeni, warto zrezygnować z ogromnych sof, foteli czy całych zestawów wypoczynkowych i zdecydować się na rozwiązania w nieco mniejszych rozmiarach, które często bywają także rozkładane. W ten sposób przy okazji zyskamy dodatkowe miejsce do spania.

W każdym salonie musi znaleźć się również miejsce na stół i stolik kawowy. Im większa liczba domowników, tym oczywiście większy stół.  Z pomocą przychodzą w tym przypadku stoły rozkładane, które w swojej podstawowej postaci zajmują niewiele miejsca, jednakże po ich rozłożeniu bez problemu zmieści się przy nich cała rodzina.

Wybierając natomiast stolik kawowy warto zdecydować się na model z dodatkową półką lub przypominający kosz, wewnątrz którego przechowywać można na przykład gazety.

Składane i wysuwane blaty

W małych mieszkaniach bardzo dobrze sprawdzą się składane blaty oraz stoliki, które można wykorzystywać w kuchni lub w miejscach przeznaczonych do pracy. Wystarczy rozłożyć je w razie potrzeby, a po wykonaniu zadania złożyć. Na nowo odzyskamy cenną przestrzeń.

To tylko niektóre z wielu możliwości. W optymalnym urządzeniu mieszkania pomoże Ci architekt wnętrz. Znajdziesz go w swoim mieście.