projekt sypialni
14
gru

Projekt i aranżacja wnętrza sypialni

Sypialnia to pomieszczenie, które większość osób traktuje jak swój prywatny azyl. Liczy się w niej przede wszystkim klimat, odpowiednia atmosfera, stworzenie przytulnego zakątka domu. Podczas projektowania wnętrza sypialnianego, można natrafić jednak na wiele bardzo trudnych kwestii, które czasem mogą sprawić, iż przez dłuższy czas nie będziemy w stanie doprowadzić pomieszczenia do ładu.

Typowe problemy, na które trafisz w trakcie samodzielnej aranżacji wnętrza sypialni.

Pomieszczenie sypialniane ma być przede wszystkim przytulne, ale również i funkcjonalne. Pierwszy problem to trudność w znalezieniu zdrowej granicy pomiędzy ilością mebli a ilością miłych dodatków w postaci poduszek, pledów, ozdobnych lamp itp.

Moja wskazówka: w sypialni zdecydowanie warto ograniczyć ilość mebli, skupiając się przede wszystkim na pojemnej szafie, z wygodnymi szufladami, lustrem oraz licznymi półkami. Obowiązkowym punktem są również stylowe szafki nocne i na tym w gruncie rzeczy można poprzestać. To pomieszczenie ma służyć  przede wszystkim jako miejsce odpoczynku, w którym powinna być spora ilość wolnej przestrzeni. Nie warto zatem bać się pustej ściany czy też niezagospodarowanego kąta. By odpocząć, zazwyczaj należy zminimalizować to co nas otacza.

W sypialni problemem bardzo często jest także oświetlenie. Zbyt słabe do czytania książek, zbyt mocne, by swobodnie zasnąć, gdy druga połówka jeszcze czyta książkę.

Moja wskazówka: rozważ zamontowanie żyrandola podzielonego na kilka części, gwarantującego rozproszone światło. Na szafce nocnej natomiast warto umieścić małą lampkę, do oświetlania swojej części łóżka.

Samo łóżko w sypialni również często stanowi problem ze względu na ilość dostępnego miejsca.

Moja wskazówka: o ile przestrzeń na to pozwala, warto zawsze decydować się na duże łoże małżeńskie. Gwarantuje ono dobry sen, można swobodnie odpocząć po ciężkim dniu w pracy. Posiadanie swojej własnej przestrzeni w sypialni, dla każdego z małżonków jest niezwykle ważne.

Projektowanie wnętrza i aranżacja sypialni wspólnie z projektantem wnętrz.

Skomponowanie całości, dobranie idealnych dodatków i mebli, tylko w teorii jawi się bardzo prosto. Zazwyczaj wyobrażenie przychodzi natychmiast, realizacja natomiast stanowi spore wyzwanie. Pomogę Ci zgodnie z Twoimi uwagami i wskazówkami stworzyć sypialnię marzeń. Napisz do mnie przy pomocy dostępnego tutaj formularza kontaktowego lub zadzwoń.