łazienka parter 3
18
gru

Projekt i aranżacja wnętrza łazienki

Łazienka to miejsce, w które udajemy się rano, tuż po przebudzeniu. Jest też miejscem, gdzie spędzamy wbrew pozorom wiele czasu na porannej toalecie, czy przygotowywaniu się do wyjścia. W łazience siłą rzeczy przyjmujemy też naszych gości — pełni więc ona nie tylko funkcję użytkową, ale też reprezentacyjną. Umieszczone w niej sprzęty powinny być ładne i eleganckie, ale nie mogą zajmować zbyt wiele miejsca, szczególnie jeśli nasza łazienka nie jest zbyt duża. Warto dobrze zaplanować aranżację łazienki, ponieważ prace związane z jej urządzaniem wykonujemy zazwyczaj raz na kilka lat, a przez ten czas musimy przecież czuć się w niej dobrze.

Dobry projekt łazienki

Projektując łazienkę musimy wziąć pod uwagę wszystkie elementy, które odpowiadają zarówno za jej funkcjonalność, jak i wygląd. Jest to bowiem pomieszczenie inne niż wszystkie — musi łączyć w sobie użytkowość oraz estetykę. Projektując łazienkę należy na przykład zastanowić się, czy będzie w niej umieszczona pralka. Część osób bowiem decyduje się na przeniesienie swojej pralki do kuchni, gdzie pod blatem kuchennym zabiera zdecydowanie mniej miejsca. O dzisiejszych pralkach możemy bowiem co prawda powiedzieć, że są bardzo nowoczesne, ale już przeważnie nie to, że są niewielkie. Posiadając łazienkę o nieco mniejszym metrażu liczy się każdy centymetr, dlatego w takiej sytuacji powinniśmy dobrze zastanowić się, czy chcemy zastawiać ją kolejnymi urządzeniami.

Co zapewni piękny wygląd?

Jeśli chcemy, by nasza łazienka wyglądała wyjątkowo, możemy zastosować w niej kamień naturalny na ścianie. Pięknie wyglądał będzie marmur, za to granit zapewni lepszą ochronę przed wilgocią. By właściwie wyeksponować zalety kamienia, przyda się też dobre oświetlenie w postaci kinkietów.

Typowy problem — wanna czy kabina?

Podobnie ważnym, jeśli nie ważniejszą kwestią jest decyzja, czy wolimy zainstalować w naszej łazience wannę, czy też decydujemy się na kabinę prysznicową. Nowoczesne kabiny są bardzo designerskie i z pewnością będą ozdabiać naszą łazienkę. Zajmują mniej miejsca niż wanna, co też nie jest bez znaczenia. Część osób wciąż jednak woli posiadać wannę ze względów użytkowych. Taki dylemat można rozwiązać samodzielnie, ale w razie kłopotów zawsze pomogę. Jestem projektantem wnętrz. Przygotuję dla Ciebie projekt łazienki i zajmę się jej aranżacją. Telefon kontaktowy: 603 605 859.