18
lut

Pokój dziecka – cztery inspiracje

Każdy rodzic pragnie, by jego dziecko mieszkało w najpiękniejszym i najbezpieczniejszym miejscu. Nawet w przypadku małych mieszkań, często zrobimy wiele by pokój naszego dziecka był możliwie wygodny i funkcjonalny.

Przybliżę trzy rozwiązania, wśród których z pewnością znajdziecie coś interesującego i inspirującego. Co ważne, każde z nich można bez trudu dostosować do płci i wieku dziecka, zachowując funkcjonalność miejsca, które ma służyć zarówno do zabawy, nauki i snu…

Za każdym razem warto też kierować się indywidualnymi upodobaniami i potrzebami naszej pociechy. Tylko w ten sposób stworzymy wnętrze odpowiadające tej wyjątkowej osobowości.

Sportowe akcenty

Twoje dziecko uwielbia sport? To piłka nożna, siatkówka, tenis? Wykorzystaj to. Niech motywy nawiązujące do ulubionej dyscypliny Twojego dziecka wypełnią wnętrze jego pokoju.

pokój dzieckapokój dzieckapokój dzieckaUrok stylu skandynawskiego

Pokój dziecięcy w oszczędnym stylu skandynawskim? Dlaczego nie! W nieprzeładowanym wnętrzu łatwiej o odpoczynek i skupienie podczas zabawy czy nauki. Paleta barw wykorzystywanych do koloru ścian i prostych mebli jest skromna, lecz elegancka. To przede wszystkim pastele oraz odcienie szarości i beżu. Pamiętajmy, że nasycone kolory lub czarno-białe zestawienia kontrastowe są dopuszczalne jedynie w charakterze dodatków (obrazków, lamp, pościeli, etc.). Chodzi o to, by było jasno, przestronnie i jednocześnie przytulnie.

Wakacje na wsi

Naturalne i stylizowane na stare – drewno. Oszczędnie dawkowane elementy w stylu nowoczesnym. Tkaniny w oknach i na łóżku ozdobione misternymi koronkami, haftami lub kratką. Wiklinowe kosze na zabawki…  I dużo roślin. W takim pokoju można czuć się jak na wakacjach u babci przez cały rok. Choć styl rustykalny również opiera się na stonowanych, występujących w naturze barwach – możemy zdecydowanie swobodniej dobierać również jaskrawe akcenty.

Jak w baśni

Baśniową atmosferę pokoju zbudują właściwie dobrane elementy takie jak fototapety i dodatki z motywem prosto z ulubionych opowieści. Mapa skarbów na ścianie nad łóżkiem małego pirata albo indiański wigwam, pióra i zamsz. W tym przypadku nie obowiązują żadne ograniczenia dotyczące kolorów, faktur czy form. Im więcej barw i tajemniczych zakamarków – tym lepiej.

To jeszcze nie koniec. Klikając jak wybrać meble do pokoju dziecięcego, znajdziesz kolejny artykuł, który pomoże Ci urządzić pokój dla dziecka.