20
lis

Małżeńska sypialnia w stylu skandynawskim

Sypialnia w stylu skandynawskim

Tym razem podzielę się z Wami skandynawską sypialnią, jaką miałam przyjemność urządzić dla małżeństwa z dwójką dzieci. Sypialnia miała spełniać również funkcję domowego biura. Musiało być dużo półek na książki i biurko, przy którym można wygodnie usiąść.

Gdy rozpoczynałam ten projekt, myślałam, że już przejadł mi się styl skandynawski. Jak już usiadłam do jego realizacji, to pomysły zaczęły same wyskakiwać z głowy. Jedyne czego nie ma w tej sypialni to szarości, której chciałam uniknąć. Sypialnia o powierzchni 12,5m2 jest dość dużym pomieszczeniem w bloku.

Co zastałam w mieszkaniu?

Prawie ukończone wnętrze. Były już podłogi, kuchnia, łazienki bez mebli i klientka, która nie miała pomysłu na to, co dalej. Do zaprojektowania zostało mi zlecone: salon i przedpokój, meble do dwóch łazienek oraz sypialnia.

Jedyny problem, który napotkaliśmy z klientką to jak wstawić szafki przy wentylacji koło okna. Nie chciałyśmy jej ucinać w połowie ściany. Półki wiszące nie wchodziły w grę – miało być lekko, a nie ciężko. Jeśli ciekawi Was jak rozwiązałyśmy problem wentylacji, to będzie można zobaczyć  to na wizualizacjach i panoramie 360.

zdjęcia sypialni

Jak wygląda rzut ?

Rzut sypialni pokazuje, jak dużo miało się zmieścić w niej zmieścić. Czy w pełni wykorzystałam przestrzeń? Myślę, że tak. Mamy biblioteczkę  i nawet zmieściła się szafa na ręczniki, deskę do prasowania, jak i odkurzacz.  Jest też dość duża jak dla małżeństwa szafa oraz biurko, na którym bardzo zależało klientce. Nawet znalazło się miejsce na drukarkę. Przyznam, że nie dałoby rady tego wszystkiego zmieścić, gdyby nie okno, które jest w połowie otwierane.

rzut sypialnia

Jak wygląda sypialnia w stylu skandynawskim na wizualizacjach?

wizualizacja sypialni skandynawskiejsypialnia skandynawska wizualizacjawizualizacja sypialni skandynawskiejwizualizacja sypialni skandynawskiejwizualizacja sypialni skandynawskiej

Co zastosowałam w tej skandynawskiej sypialni?

 1. Tapeta: https://fototapet.pl/fototapety-piotrkow-tomaszow-belchatow-6-Krajobraz-wf5-Fototapeta-gory-mgla.html.
 2. Fornir – Egger  jesion z białym lakierem matowym.
 3. Łózko – tapicerowane kontynentalne Inter.
 4. Lampki nocne – Lampa stołowa Tripod marki Zuiver w kolorze czarnym.
 5. Lampa wisząca Cuna Vita Copenhagen 02034 w kolorze białym.
 6. Lampka biurkowa Ikea RIGGAD – niestety lampka już jest niedostępna w Ikei.
 7. Krzesło tapicerowane Fameg A-1601 BUKOWE.

Do tego rolety rzymskie białe. Na podłodze znajduje się klepka w kolorze jesion bielony.

Myślicie, że tapeta z górami we mgle sprawdziła się i nie stanowiłaby konkurencji dla widoków za oknem?

Jak wam się podoba taka sypialnia? Klientka prawie od razu zaakceptowała mój pomysł na sypialnie. Jedyna zmiana to tapeta nad łóżkiem. Duży wybór mamy w tej chwili więc nic dziwnego 😉

Zapraszam do obejrzenia panoramy 360:

This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.

 • Title:
 • Description:
 • Author:
 • Date/Time: 2018:06:28 16:24:10