aranżacja mieszkania w bloku
13
lis

Aranżacja mieszkania w bloku – przydatne wskazówki

Główną i podstawową cechą zdecydowanej większości mieszkań w bloku jest ich niewielka wielkość. Jest to szczególnie odczuwalne, gdy mają one stanowić przestrzeń do życia większej liczby osób. Dlatego też ich urządzanie nigdy nie jest sprawą prostą i wymaga dobrego rozplanowania najmniejszych szczegółów. Jak zatem w sprytny sposób zaaranżować mieszkanie w bloku? Oto kilka przydatnych dla każdego wskazówek.

Aranżacja wnętrz – mieszkanie w bloku

Mała powierzchnia mieszkań w bloku sprawia, że przy ich urządzaniu poza estetycznym i ładnym wyglądem należy kierować się przede wszystkim ich funkcjonalnością oraz praktycznością. Jak zatem w jak najlepszy sposób zagospodarować niewielką przestrzeń, aby czuć się w niej swobodnie oraz komfortowo i jednocześnie nie rezygnować ze stylowego wyglądu? Zobaczcie sami!

Magia kolorów

Każdy doskonale wie, jak wielką rolę odgrywają w naszym życiu kolory. To one tworzą klimat danego miejsca, wzbudzają określone nastroje i emocje. Do małych pomieszczeń najlepiej wybierać barwy jasne i utrzymane w cieplejszych tonacjach, takie jak biel, odcienie szarości czy też beżu. To sprawi, że nasze wnętrza ulegną optycznemu powiększeniu, natomiast ciepłe odcienie będą budzić przyjemne odczucia oraz potęgować uczucie spokoju. Jeśli natomiast chcemy nieco ożywić nasz pokój, warto zdecydować się przykładowo na jedną ścianę w nieco intensywniejszych i bardziej krzykliwych barwach.

Kuchnia w mieszkaniu w bloku

Mówi się, że kuchnia jest sercem każdego domu. To właśnie w niej statystycznie spędzamy najwięcej czasu. Przygotowujemy i spożywamy wspólnie z bliskimi posiłki czy też popijamy popołudniową kawę z przyjaciółką. Ważne zatem jest, aby rozplanować ją w sposób, który pozwoli na jak największe zagospodarowanie przestrzeni i zachowanie cennego miejsca. Rozwiązaniem mogą być zabudowane pionowe szafki sięgające sufitu w których można przechowywać wszelkie kuchenne akcesoria. Pamiętajmy, rzeczy umiejscowione na blatach, stołach czy odkrytych półkach optycznie tworzą wrażenie niepożądanego chyba przez żadną panią domu bałaganu.

Kuchenne szuflady warto zaopatrzyć w specjalne organizatory. Dzięki nim w szufladach zachowany będzie porządek, a przy tym każda ze znajdujących się w środku rzeczy będzie miała swoje stałe miejsce.

Łazienka w mieszkaniu w bloku

Jednym z bardziej kłopotliwych do urządzenia pomieszczeń jest łazienka. Małe pomieszczenia „powiększyć” można jasnymi i dużymi kafelkami oraz odpowiednim punktowym oświetleniem, które ponadto stworzy wyjątkowy nastrój. Nie bójmy się szafek! W ich wnętrzach przechowywać można wiele niezbędnych łazienkowych akcesoriów. Ponadto, na kosmetyki bądź inne drobiazgi idealnie sprawdzą się przeznaczone do tego gustowne organizery, które można umieścić na blatach. Trafionym wyborem będzie również lustro z dodatkowymi półkami lub też szafką.

Przesuwane drzwi

Może większość nigdy nad tym się nie zastanawiała, ale otwierane drzwi zabierają naprawdę sporo przestrzeni! Dlatego lepszym rozwiązaniem okażą się drzwi przesuwane. Jeśli nie chcemy, aby rzucały się w oczy, wybierzmy kolor zbliżony do barwy na ścianach czy też mebli.

Pakowne szafy

Szafy to podstawa! Obecnie popularne są szafy modułowe, które możemy tworzyć na własną rękę, wybierając ich szerokość, głębokość, wysokość, kolor czy rozmieszczenie półek w środku. Szafy te są najlepszą z możliwych propozycji na cenne zaoszczędzenie przestrzeni w naszym mieszkaniu, bowiem cechują się dużą pojemnością. 

Meble w małym salonie

Salon stanowi bardzo istotną przestrzeń życiową, bowiem jest miejscem naszego odpoczynku i relaksu. To tu często jemy, spędzamy czas z rodziną lub znajomymi. Aby sprytnie i z głową urządzić to pomieszczenie warto przede wszystkim zrezygnować z ogromnych sof na rzecz mniejszych i przykładowo rozkładanych, które zapewnią dodatkowe miejsce do spania. W przypadku niespodziewanej wizyty przyjaciół zawsze będzie istniała możliwość ich przenocowania. Kluczowe znaczenie ma także wybór stolika. Poza małym stolikiem kawowym ( dobrym rozwiązaniem będzie stoliczek z dodatkową półką lub schowkiem) większość decyduje się także na stoły jadalne w salonie. Tu z pomocą przychodzą stoły rozkładane, które w swoim normalnym kształcie posiadają niewielkie rozmiary, jednak gdy zachodzi konieczność mogą przeobrazić się w coś znacznie większego. W trakcie świąt lub innych rodzinnych uroczystości przy takim stole bez najmniejszego problemu zasiąść będzie mogła cała rodzina.