03
Cze

Dekoracja wnętrz. Samodzielnie, czy z profesjonalistą?

Budowa domu lub kupno mieszkania to bardzo ważna inwestycja. Wówczas staje przed nami największe wyzwanie – musimy zaaranżować wnętrza. Jeśli nie mamy w tym zakresie niezbędnego doświadczenia oraz pomysłów na udane zaprojektowanie poszczególnych pomieszczeń, warto zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalisty.

Czy zatrudnienie dekoratora wnętrz to dobry pomysł?

Powyższe pytanie zadaje sobie z pewnością każdy, kto rozpoczyna aranżację nowego mieszkania. Warto wiedzieć o tym, że jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z usług profesjonalisty, to zawsze będzie on wsłuchiwał się w nasze sugestie oraz życzenia. Jednocześnie będzie on brał również pod uwagę ograniczenia techniczne oraz finansowe. Dekoratorzy doskonale sprawdzają się również wtedy, gdy mamy małą przestrzeń do dyspozycji – pomogą nam ją w odpowiedni sposób zagospodarować.

Pomysły, które przedstawi nam dekorator wnętrz na pewno będą oryginalne oraz ponadczasowe. Zastosowane rozwiązania będą równie dobrze prezentowały się po upływie 5 czy 10 lat. Nie chodzi o to, aby w dokładny sposób odwzorowywać aktualną modę, ale aby zastosować uniwersalny, schludny design. Temu zadaniu z pewnością podoła dobry dekorator wnętrz. Kolejną kwestią, o której należy pamiętać, są finanse. Wiele osób rezygnuje z usług dekoratorów wnętrz, ponieważ uważają, że ich usługi są zbyt drogie. Nic bardziej mylnego — dekorator pokaże nam, na których elementach wystroju można oszczędzić.

Dekorator wnętrz, czyli gwarancja jakości

Jeśli decydujemy się na skorzystanie z usług dekoratora wnętrz, mamy pewność, że będzie on czuwał nad poprawnym wykonaniem inwestycji. Jego obecność sprawi, że unikniemy kosztownych pomyłek. Takie pomyłki zdarzają się najczęściej wskutek nieprawidłowo przeprowadzonych pomiarów, źle wybranych, niekompetentnych podwykonawców oraz oszczędzaniu na nieodpowiednich elementach.

Architekt wnętrz a dekorator

Warto wiedzieć, że w zakresie urządzania mieszkania można korzystać z usług dwóch profesji – mowa tutaj o architekcie wnętrz oraz o dekoratorze. Z reguły są one mylone przez klientów. W większości przypadków architekt swoją pracę rozpoczyna od pustych ścian. Ma on za zadanie stworzyć funkcjonalną przestrzeń oraz zaproponować rozwiązania, dzięki którym układ pomieszczeń będzie najlepszy dla klienta.

Dekorator wnętrz to osoba, która pracuje nad ostatnim etapem urządzania mieszkania – odpowiada za przeanalizowanie stanu zastanego. Proponuje ona rozwiązania w zakresie zakupu mebli oraz dodatków, dzięki którym wnętrze uzyska „drugi oddech” oraz będzie pasowało do osobowości domowników.