poddasze loft
15
lip

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym 20m2?

We współczesnym budownictwie, kuchnia jako samodzielne pomieszczenie jest raczej rzadkością. Bardzo często natomiast stosowane jest połączenie kuchni z salonem. To nowoczesne rozwiązanie ma mnóstwo zalet i sprawdza się nie tylko w niewielkich mieszkaniach! Oto kilka ciekawych pomysłów na aranżację wnętrza z aneksem kuchennym.

Podział pomieszczenia na strefy

Nawet jeśli kuchnia i salon tworzą jedno pomieszczenie, nadal mają różne przeznaczenie. Dlatego najlepiej jest oddzielić je od siebie, tworząc odrębne strefy. Można to zrobić na różne sposoby, np. tworząc nowoczesną wyspę lub barek w kuchni. Inną metodą jest postawienie kanapy, narożnika lub dużego stołu pomiędzy salonem a kuchnią. Mebel pozwoli stworzyć wyraźną granicę pomiędzy dwiema strefami.

Aneks kuchenny może być częściowo lub całkowicie otwarty. To drugie rozwiązanie sprawdza się najlepiej w małych mieszkaniach, w których liczy się każdy skrawek dodatkowego miejsca! Otwarta kuchnia sprawia, że pomieszczenie wydaje się bardziej przestrzenne.

Modny aneks kuchenny – jakie trendy obowiązują w tym sezonie?

Zaletą osobnej kuchni jest to, że można ją urządzić w dowolny sposób. W przypadku aneksu sprawa wygląda zupełnie inaczej. Ponieważ jest on połączony z salonem, nie powinien odbiegać od niego stylistycznie. Stosując podobną kolorystykę oraz umeblowanie możemy stworzyć harmonijny, zgrany duet, który zrobi niesamowite wrażenie! Dobrym tego przykładem może być nowoczesna aranżacja z meblami o gładkich frontach w jednolitym kolorze. Powoli przemija moda na połyskujące, białe fronty, które panowały przez kilka ostatnich sezonów. Obecnie, popularne stają się kremowe odcienie, a także mocne barwy, takie jak granat czy butelkowa zieleń. Modna jest również kuchnia z betonowym blatem. Warto wykorzystać ten ciekawy trend i połączyć go z betonową ścianą w salonie!

Kuchnia funkcjonalna i nowoczesna

Urządzając aneks kuchenny, warto pamiętać o tym, że ma on nie tylko świetnie wyglądać, ale również być wygodny w użytkowaniu. W nowoczesnej, funkcjonalnej kuchni, nie powinno zabraknąć szerokiego blatu roboczego który pozwoli na wygodne przygotowywanie posiłków. Warto też rozważyć zastosowanie szafek otwieranych dotykiem – to rozwiązanie stopniowo zyskuje w Polsce popularność, a fronty pozbawione uchwytów prezentują się wyjątkowo elegancko.

Wyspa kuchenna, czyli sprytny sposób na dodatkową przestrzeń

Zastosowanie wyspy kuchennej ma wiele korzyści. Po pierwsze, pozwala uzyskać mnóstwo dodatkowego miejsca do przygotowywania posiłków oraz przechowywania akcesoriów. Po drugie, to idealny sposób na oddzielenie od siebie aneksu kuchennego i salonu. Praktyczna wyspa pomieści dodatkowy blat, szafki i szuflady. Dzięki dużej ilości miejsca, rozwiązanie to zdecydowanie ułatwia wspólne przygotowywanie posiłków! Wyspa jest idealną propozycją do wnętrza, w którym kuchnia jest bardzo mała i brakuje w niej przestrzeni do pracy.

Salon z aneksem kuchennym można urządzić na wiele sposobów. Warto przy tym dobrze przeanalizować własne potrzeby oraz zastanowić się, jaki wystrój wnętrza najlepiej spełni nasze oczekiwania.