22
Cze

Dlaczego warto przeglądać portfolio dekoratora wnętrz?

Coraz częściej mamy do czynienia ze wzrostem świadomości ludzi w zakresie potrzeby odpowiedniej aranżacji swojej przestrzeni mieszkalnej. Jeszcze do niedawna większość z nas zadowalała się zwykłym odświeżaniem mieszkania raz na jakiś czas bądź wymianą pojedynczych elementów, najczęściej wyeksploatowanych. Przed laty rzadko przywiązywano uwagę do spójności poszczególnych elementów i nie koncentrowano się na kompleksowym podejściu, jeśli chodzi o aranżację konkretnego pomieszczenia.

Dekorator wnętrz, czyli nadaj pomieszczeniu właściwy charakter i smak
Aktualnie rośnie rola i znaczenie architektów i dekoratorów wnętrz, dzięki którym powstają oryginalne i stylowe aranżacje, będące prawdziwym zwieńczeniem przebudowy, inwestycji czy remontu jakiegoś pomieszczenia. Aby oferować usługi z zakresu dekoracji wnętrza trzeba mieć wiedzę, dobry gust, kreatywność i śledzić bieżące trendy mody w obszarze wykańczania i aranżacji różnych przestrzeni. Praca dekoratora może wydawać się nieraz zlepkiem bardzo prozaicznych czynności i decyzji, które w końcowym rozrachunku często okazują się bardzo oczywistymi wyborami. W praktyce dekoracja jest jednak niebywałą sztuką i umiejętnością, dzięki której wszelkiego rodzaju dodatki czy kolorystyka idealnie współgra z otoczeniem, tworząc niepowtarzalny klimat i efekt, niepozbawiony także ważnego wymiaru funkcjonalnego.

O gustach się nie dyskutuje? Płacisz? Wymagaj!
Z pewnością wiele osób uważa, że wybór obrazu, tekstyliów, kolorów ścian, roślin lub wazonu do salonu czy kuchni, to nic trudnego, dlatego na rynku dekoratorów wnętrz roi się niestety od pseudo specjalistów. Podejmując więc decyzję o wyborze konkretnego dekoratora, któremu powierzymy odpowiedzialne zadanie związane z efektowną i spójną z pozostałymi elementami wnętrza aranżacją, warto zapoznać się z jego portfolio. Pozwoli to już na wstępnym etapie wyeliminować osoby, których gust i smak nie jest zbieżny z naszymi preferencjami oraz wytypować grupkę potencjalnych wykonawców interesującej nas aranżacji. W portfolio dobrego dekoratora na pewno zauważymy trafny dobór barw i detali, które współgrają z całym wnętrzem, tworząc przy okazji niebanalną, klimatyczną i użytkową przestrzeń.

Idealny dekorator, czyli wiedza poparta umiejętnością wsłuchania się w potrzeby
Bardzo istotne jest także podejście profesjonalnego dekoratora do realizacji, przed którą powinien odbyć rozmowę ze zleceniodawcą, by poznać i w miarę możliwości uwzględnić wszelkie sugestie, potrzeby i oczekiwania przyszłego użytkownika danego wnętrza. Zazwyczaj praca dekoratora wnętrz nie wiąże się z dokonaniem wielkich zmian, natomiast ich finalny efekt zawsze powinien wpływać na pomieszczenie ożywczo i nadawać mu oryginalny styl.