19
mar

Spotkanie z projektantem wnętrz

Obecnie z pomocy projektantów wnętrz korzystają zarówno osoby posiadające domy, jak i mieszkania. Osób specjalizujących się w wykonywaniu tej pracy przybywa, dlatego również ceny stały się korzystniejsze dla przeciętnego zjadacza chleba. Tak naprawdę nie można powiedzieć, iż w jednej sytuacji opłaca się skorzystać z takiej pomocy, a w innej natomiast nie. Dlaczego? Ponieważ pomoc projektanta wnętrz pomaga nie tylko maksymalnie wykorzystać przestrzeń na małej powierzchni, ale również spełnić wizję klienta, której on sam po prostu nie potrafił wcielić w życie. Jak zatem wygląda pierwsze spotkanie z projektantem wnętrz?

Szczegółowy wywiad z klientem

Pierwsze spotkanie z projektantem wnętrz opiera się przede wszystkim na tym, aby przeprowadzić szczegółowy wywiad ze swoim potencjalnym klientem. Padają zatem pytania o upodobania w kwestii koloru ścian, mebli lub też stylu we wnętrzach. Czy bardziej odpowiada nam koncepcja wnętrza industrialnego, czy też może skandynawskiego? Musimy przygotować się właśnie na takie pytania, przeanalizować ten temat i wiedzieć jak na nie odpowiedzieć. Oczywiście to, co powiemy podczas takiego spotkania, czasem pod wpływem jakiejś chwili nie oznacza, że tak ostatecznie będzie wyglądało wnętrze. Współpraca z architektem wnętrz obejmuje bowiem kilka etapów, a pierwsze spotkanie jest jedynie wstępnym. Niemniej jednak to właśnie w trakcie niego architekt ma poznać nasz gust i postarać się jakoś do niego odnieść.

Podczas takiego spotkania warto zaakcentować swoje wyraźne życzenia. Może być to konieczność posiadania wanny w łazience lub też płytek w korytarzu. Architekt musi bowiem wiedzieć, na czym bazować. Jeśli nie przekażemy mu takich informacji to możemy otrzymać ostatecznie projekt, który nie będzie spełniał naszych oczekiwań. Można go oczywiście zmienić, ale to dodatkowo wymagać będzie od nas oczywiście czasu.

Projektant wnętrz podczas takiego spotkania może nam również dać pewne propozycje, opowiedzieć o nowoczesnych trendach w urządzaniu wnętrz. Możemy się do nich odnieść i być może któraś z zaproponowanych koncepcji, już w trakcie rozmowy nam się spodoba. Warto być otwartym na propozycje, ponieważ trendy wnętrzarskie cały czas się zmieniają i niektóre z nich mogą nas naprawdę bardzo pozytywnie zaskoczyć.

Oczywiście na tym etapie projektant dokonuje również niezbędnych pomiarów. Tak wizja lokalna pomaga mu dokładnie zobaczyć gdzie wszystko się znajduje i ostatecznie lepiej dopasować do tego pewne rozwiązania. Nie zawsze jest jednak możliwość dokonania pomiarów. Wówczas jako klienci powinniśmy zaoferować zrzut mieszkania lub też domu, z jego dokładnymi wymiarami. Bardzo często jest to niezbędnik podczas nawiązywania współpracy z projektantem wnętrz online.

Jakie są kolejne etapy współpracy z projektantem wnętrz?

Oczywiście takie spotkanie, jest jedynie spotkaniem wstępnym. W kolejnych etapach projektant przedstawia nam wizję lokalu z podziałem na poszczególne pomieszczenia. Jeśli wyrazimy taką zgodę może on nawet zaproponować nam koncepcję wyburzenia niektórych ścian, jeśli chcemy całkowitej zmiany.

Kolejno przedstawiana jest również wizualizacja, obejmująca propozycje dotyczące kolorów oraz różnych wzorów. Proponowane są również meble, przede wszystkim zabudowy pod wymiar, które w ostatnim czasie są niezwykle popularne.

Projektant oczywiście przedstawia nam również naocznie proponowane modele paneli lub niektórych tkanin. Taka współpraca jest zatem niezwykle ciekawa i może także sporo nas nauczyć na temat urządzania wnętrz.